‘NUMAN KURTULMUŞ’TAN AÇIKLAMA BEKLİYORUM’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, katıldığı televizyon programında çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Akın Çiçek ve Orhan Gündoğdu’nun sorularını cevapladığı programda kendisi hakkında Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün kaçırılması konusunda iftira atan kişinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener olduğunu söyleyen Yılmaz Numan Kurtulmuş hakkında da çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’aa bağlı olan TRT Haber’de yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Başkan Yılmaz, “TRT Haber’de yayınlanan ilk programın ben spontane olduğunu düşünüyorum. Ancak bu programın iki kere banttan ve gün içerisinde haber bültenlerinde Ordu’yla ilgili bölümlerin devamlı yayınlanmasını ben kasıtlı ve art niyetli görüyorum. Ve bu konu hakkında ilgili bakan Numan Bey’in açıklama yapmasını bekliyorum. Bu sıradan bir kanal değil, devletin bir kanalı. Ve bu kanalda bir ilin büyükşehir belediye başkanı hakkında iftiralar atılması sıradan değil. Ben araştırdım. TRT’de geçmişte Cumhurbaşkanı ve Başbakan haricinde bir programın banttan yayınlandığı pek vaki değil. Burada bir soru işareti var. Bu soru işaretinin muhatabı inşallah bir açıklama yapar.”

Kendisi hakkında yerel dedikodu çıkaranlar Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un himayesi altında olan kişiler olduğunu söyleyen Yılmaz, “Numan Bey’in danışmanlarından biri sokakta, her yerde belediye, benim ve milletvekilleriyle ilgili o kadar büyük bir kara propaganda var ki. Her gördüğüne, herkese iftira boyutlu bakanında hukuki himayesi altında iftiralar atılıyor. Ben bu konuyla ilgili görüşmeleri yaptım. Bugün görevde alınacağı söylenmişti. İnşallah alınmıştır. Ben bu konunun takipçisi olacağım.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz son olarak. “Benimle ilgili dedikodu yapan insanlardan biri şu an Orduspor’da yönetici. Hakkında 30 tane icra takibi var. Bir tanesi de Mustafa Tomakin diye bir meczup. Bir tanede Almanya menşeli bir meczup daha var. Hakkında 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan, esrar ve eroin bağımlısı, asliye ceza mahkemesinde 17 davası olan aklı dengesi şüpheli bir başka meczup. Benim bakanım bu kişilerin yanında olmamalı. Bu kişileri yanında tutmamalı.”.

Orducu

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

‘NUMAN KURTULMUŞ’TAN AÇIKLAMA BEKLİYORUM’

Guncel Haberler

6/09/2016 | Yorum Yok | 1236 | sercan5252