KATLİAMIN SIR PERDESİ ARALANIYOR

Ordu’yu sarsan ve altı kişinin ölümüyle sonuçlanan arazi cinayetinde sır perdesi aralanıyor. Arslan Maksut Baydemir tarafından öldürülen 5 kişi için bu akşam saatlerinde Yaraşlı Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cinayeti işleyip intihar eden Maksut Arslan Baydemir’in cenazesi güvenlik nedeniyle bir gün sonraya bırakıldı.

Aralarında daha önceden babalarından kalan arazi meselesinden husumet bulunan ve bayram vesilesi ile aradaki dargınlıkları da bitirmek amacıyla iki kardeş bir araya geldi. Eski meseleler yüzünden aralarında tekrar tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine eve giden Arslan Maksut Baydemir, av tüfeği ile geri dönerek, ağabeyi Mustafa, yengesi Neziye, yeğenleri Gündoğan ve Aydoğan ile torunu Recep Baydemir’i vurarak öldürdü. O esnada 13 ile 8 yaşındaki iki çocuk da silah sesleri üzerine evin içinde saklanarak sağ kurtuldu.

Arslan Maksut Baydemir daha sonra cep telefonuyla yeğeni, diğer ağabeyinin oğlu 52 yaşındaki İrfan Baydemir’i arayarak, “Ağabeyimi, yengemi, çocuklarını öldürdüm, intihar edeceğim” dedi. Ardından da evinin bahçesine giderek av tüfeğiyle intihar etti.

Cinayetten sonra otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderilen 6 ceset akşam saatlerinde Ordu’ya getirildi.

Mustafa Baydemir, eşi Nezihe Baydemir, Oğulları Gündoğan ve Aydoğan Baydemir ve torun Recep Baydemir’in cenazeleri Yaraşlı Mahallesi’ne gönderilirken cinayeti işleyip intihar eden Maksut Arslan Baydemir’in cenazesi güvenlik gerekçesiyle morga kaldırıldı.

Yaraşlı Mahallesi’ndeki cenazede kısa süreli gerginlik yaşandı. Cenaze yakınları ölenlerin yüzlerini son kez görmek istedi. Ancak buna izin verilmemesi üzerine kısa süreli gerginlik oldu.

Yan yana konulan Mustafa, Nezihe, Gündoğan, Aydoğan ve Recep Baydemir için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Mustafa, eşi Nezihe ve oğlu Gündoğan Yaraşlı Mahallesi’nde yan yana toprağa verildi. Ailenin isteği üzerine Aydoğan ve oğlu Recep Baydemir’in cenazeleri toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

Maksut Aslan Baydemir’in cenazesi de Yaraşlı Mahallesi’nde Cuma günü toprağa verilecek.

Orducu

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

KATLİAMIN SIR PERDESİ ARALANIYOR

Guncel Haberler,Ordu Ve İlçe Haberleri

8/07/2016 | Yorum Yok | 1070 | sercan5252