“MUHTARLAR HİZMET YOLCULUĞUMUZUN REFERANSI VE BAŞ TACIDIR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar: “MUHTARLAR HİZMET YOLCULUĞUMUZUN REFERANSI VE BAŞ TACIDIR”

Ordu’nun Fatsa ilçesinde ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle 15 Temmuz Özgürlük Meydanında Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni düzenlendi.

Programa Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Oğuz Özer, resmi kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

“HÜKÜMETİMİZ MUHTARLAR İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATTI”

Program saygı duruşu yapılması ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapan Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, “ Gerek muhtarlık müessesesinin etkinliğinin ve işlevlerinin artması gerekse, bu müessesenin korunmasına ilişkin yapılan iyileştirmelerin her adımında devletimizden önemli destekler aldık.  Hükümetimiz tarafından Muhtarlık müessesi ile ilgili devrim niteliğinde adımlar atıldı. Muhtarlar Bilgi Sistemi(MUBİS) ile teknolojik anlamda hizmette kolaylıklar sağlandı. Her alan biz muhtarlara geniş imkanlar sunuldu. Özlük haklarımız iyileştirildi. Bize verilen değer ve önemden dolayı Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımız’a şahsım ve tüm muhtarlar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“MUHTARLARIMIZ BİZLERİN BAŞ TACIDIR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise yaptığı açıklamada, “ Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız muhtarlar gününü bu yıl yaşamış olduğumuz Pandemi süreciyle ile birlikte biraz kısıtlı imkânlarla sadece Atatürk Anıtına çelenk bırakma şeklinde yaptık. Köklü devlet geleneğimizde yaklaşık 200 yıllık mazisi ile milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan muhtarlarımız, yerel yönetimlerin temel direklerindendir. Hizmet yolculuğumuzda bizim en önemli referanslarımızdan birisi olan muhtarlarımız bizlerin baş tacı, devleti milleti temsil eden nadide makamlardan bir tanesidir. Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyor ahirete intikal etmiş tüm muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başında çalışan mesai arkadaşımız olan muhtarlarımıza da kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Program, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi’nin hediye takdimi ile sona erdi.

 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz

“MUHTARLAR HİZMET YOLCULUĞUMUZUN REFERANSI VE BAŞ TACIDIR”

Fatsa Haberleri

2/11/2020 | Yorum Yok | 32 | sercan5252